
2 Hoved 15 Nåle High Speed Broderi Machine WY1502CH
2 Head High Speed Broderi Maskine Suitble til cap, t-shirts, færdig beklædning, jakke, læder tøj, taske, sko, perle, sequin, cording, chenille, kedelig, flad broderi. 2 hoveddæk broderimaskine med 15/12 nåle til salg. Maskinvideoer: https://www.facebook.com/yang.ellen1988 Ny ...
- Hurtig levering
- Kvalitetssikring
- 24/7 kundeservice
Produkt introduktion
2 Hoved 15 Nåle High Speed Broderi Machine WY1502CH
Suitble til cap, t-shirts, færdig beklædning, jakke, læder tøj, taske, sko, perle, sequin, cording, chenille, kedeligt, fladt broderi. 2 hoveddæk broderimaskine med 15/12 nåle til salg .
Maskinvideoer: https://www.facebook.com/yang.ellen1988
Ny tilpasset model med høj hastighed og nyeste 10 "LCD touch screen
| Hovedparametre | |
| Fungere | hue broderi, t-shirt broderi, fladt broderi ... |
| Model# | 1502C |
| Fart | 1000-1200 sting per minut |
| Hovedmotor | Panasonic Servo Motor |
| XY Motor | Stepper motor |
| Digitaliseringssoftware | Dahao |
| Broderi Design format | DST, DSB |
| Kontrolpanel | Topwisdom, 10 "LCD berøringsskærm |
| Sprog | Engelsk, fransk, spansk, portugisisk, arabisk ... i alt 12 sprog |
| Spænding | AC110-220V, kan tilpasses til enhver volatilitet |
| Strøm | 50-60Hz |
Funktioner:
A. Passer til fladt, kasket og færdigbeklædt broderi
B. Broderiområde: 400 x 450 mm
C. Maksimal hastighed 850 SPM
D. 270 ° breddrammeindretning
E. Automatisk trådtrimmer
F. Automatisk farveændring
G. Trådbruddetektion
H. Pre-Sew Design Trace i stand
I. Elektricitet: 110V / 60Hz eller 220V / 50Hz til rådighed
J. Start, Stop og Nødstop
K. Maskine med håndringe i to sider for let indlæsning
L. Start, stop afbrydere installeret på rette sted, højere end sidste model, mere nem at betjene.
M. Ny struktur i to sider af maskinen gør hele maskinen mere stabil og stabil.
Kontrolpanel:
A. Nyt 8 "touchscreen display kontrolpanel
B. Viser realtidssting
C. Funktionstaster inklusive valgnøgle, manuel trimmer, piletasterne.
D. Valg kan bruges til at fremskynde og sænke
E. Hukommelsesstørrelse: 2, 000, 000 sting
F. Processoren er 150MHz med hurtig systemhastighed
G. USB-port klar
H. Kontrolsystemet kan nemt opdateres
I. Interface er brugervenligt og nemt at håndtere
J. Multilingual er tilgængelig som engelsk, spansk, portugisisk mv.
| Kontrolsystem | |
| Automatisk trimning | Ja |
| Automatisk skæring | Ja |
| Automatisk farveændring | Ja |
| Trådbruddetektering | Ja |
| Hukommelsesstørrelse | 20.000.000 sting / 200 broderi design mønstre |
| Font / brev software | ledig |
| Fejlkode | Ja |
| Real-time syning | Ja |
| Forskellige sprogindstillinger | Ja |
| USB-port, netværksoverførende design | Ja |
| Laser position med rødt lys | Ja |
| Led lys | Ja |

| Tilbehør inkluderet | |
| Rammer: (gratis sendt) | 2 sæt back hoops til 30cm x 30cm (11.80 "x 11.80") for hvert hoved 2 sæt forreste hoops på 19 cm (7.50 ") for hvert hoved 2 sæt forreste hoops på 15cm (5,90 ") for hvert hoved 2 sæt forreste hoops på 12cm (4.70 ") for hvert hoved 2 sæt foran hoops på 9cm (3.50 ") for hvert hoved |
| Cap vedhæftet fil | (2 cap ring, 1 drev drev, 1 dæk ramme) for hvert hoved |
| Flad ramme | 1 Sash Frame: 81cm x 48cm (32 "x 19") til 2 hoveder |
| Fodhjul | inkluderet for nem bevægelse af maskinen |
| Brugsanvisning | Engelsk og fransk version, andre sprog kan tilføjes |
| Spole Winder | Inkluderet |
| Værktøjskasse | ja, med nåle, reciprocators, sensor, spole ... |

| Valgfrie enheder: |
| Sequin broderi |
| Tapering af broderi |
| Boring broderi |
| Cording / Coiling broderi |
| Perlerbroderi |
| Pakningsoplysninger | |
| Pakkemateriale | Fumigation-fri træ kasse |
| Pakningsstørrelse | 1710 * 1060 * 1480mm |
| Bruttovægt | 490 kg |
| Anden anmodning | Som kunde kræves |

| Andre modeller som valg for at imødekomme dine krav til broderier | |||||
| Model# | Hoved# | Nål# | Broderi område | Fart | pakke størrelse |
| WY1201C, WY1501C | 1 | 12/15 | 360 * 510 mm | 1200SPM | 840 * 840 * 930mm |
| WY1201CL, WY1501CL | 1 | 12/15 | 360 * 510 mm | 1200SPM | 1580 * 1040 * 1100mm |
| WY11201CL, WY1501CL (tilpasset) | 1 | 12/15 | 500 * 1200mm | 1200SPM | 1500 * 1100 * 1200 |
| WY902C, WY1202C | 2 | 9/12 | 400 * 450mm | 850SPM | 1710 * 1060 * 1480mm |
| WY904C, WY1204C | 4 | 9/12 | 400 * 450mm | 850SPM | 2700 * 1140 * 1660mm |
| WY906C, WY1206C | 6 | 9/12 | 400 * 450mm | 850SPM | 3760 * 1140 * 1690 mm |
| WY908C, WY1208C | 8 | 9/12 | 400 * 450mm | 850SPM | 4510 * 1130 * 1670mm |
| WY910C | 10 | 9 | 400 * 450mm | 850SPM | 4910 * 1130 * 1690 mm |
| WY912C | 12 | 9 | 400 * 450mm | 850SPM | 5838 * 1490 * 1600mm |

Velkommen til at besøge vores fabrik i Shenzhen, Kina.
Du er velkommen til at kontakte os for pris og video af maskinerne.
Salgskontakt: Ellen Yang (008613249433095)
Youtube / Facebook: ellen.yang1210
Populære tags: 2 hoved 15 nåle høj hastighed broderimaskine wy1502ch, Kina, fabrikanter, leverandører, fabrik, anmeldelser, billig, pris, køb, til salg







